سبزها بهتر است از اختیارات قانونی رییس جمهوری حمایت کنند

سبزها با شعفی در دل و پوزخندی بر لب پیکارِ اصولگرایان را به نظاره نشسته‌اند. خندان از آن جهت که «ز هر طرف که شود کشته سودِ اینان است» و چه موهبتی از این بهتر که دو جبهه مخالفِ کرامت انسان به جانِ یکدیگر افتاده و رمقشان تحلیل رود.
یک نکته را اما این زخم‌خوردگانِ دلچرکین از یاد برده‌اند و آن هم دفاع از حقّ و حقیقت در همه شرایط است.
مهم نیست که احمدی‌نژاد آرای لازم برای ریاست جمهوری را کسب کرده یا خیر. مهم نیست که تیمِ احمدی‌نژاد تیشه به ریشه‌ی ایران زده و قبحِ دروغ و ریا و دزدی را بیش از پیش ریخته‌اند. مهم نیست که در چند سالِ اخیر پولِ نفت به مسائلِ جاری تزریق شده و سرمایه‌گذاریِ زیربناییِ خاصی صورت نگرفته و دودِ آن در سالیانِ آتی و به طرزی دردناک به چشمِ مردمِ ایران خواهد رفت. مهم اینجاست که آیا سبزها معتقد به حقّ قانونیِ رییس جمهور، حال هر که می‌خواهد باشد، برای تعیین وزیر و معاونِ اوّلِ خود هستند یا خیر.
به عقیده‌ی حقیر سبزها نمی‌بایست در این مقوله‌ی خاص صمّ بکم به گوشه‌ای نشسته و لگدمال شدنِ بیش از پیشِ قانونِ اساسی را ببیند و دم بر نیاورند. همانطور که با مزین شدنِ نامِ‌ محمودِ احمدی‌نژاد به لقبِ رییس جمهورِ ایران، وی در قبالِ کرده‌های خویش مسئول است، در ازای این منصب حقوقی نیز به وی تعلق می‌گیرد که در نفسِ آنها شکی نیست.
سبزها اگر معتقدند که بدکاری‌های دولت را می‌توان در روزِ داوری به قضاوت نشست، می‌بایست بهانه‌ای برای چنان روزی باقی نگذارند. در چنین دورانِ حساسی می‌بایست بر سرِ اصول ماند و درگیرِ فروع نشد. اگر آزادی‌خواهان امروز ساکت بنشینند، فردا که چنین بلای مشابهی سر رییس جمهورِ واقعی‌شان آمد نمی‌توانند گرد و خاک کنند.
مخلص حتی پا را از این فراتر نهاده و پیشنهاد می‌کنم که سبزها در حمایت از حقوقِ قانونیِ رییس جمهوری برای عزلِ وزیران و نصبِ معاونان دست به تجمع بزنند! یادمان نرود که مشکلِ ایران شخصِ احمدی نژاد نیست. مشکلِ کشور سیستمِ معیوب و مردمِ مستبدپروری هستند که باعث می‌شوند شخصی که بر اریکه‌ی قدرت تکیه می‌زند از آن پایین نیامده و شخصِ شخیصِ خود را قدسی و حکمِ قاطعِ خود را فرمانِ ایزدی تصور کند. باید در مقابلِ یکه تازیِ غیرقانونی و تمامیت‌طلبیِ متشرعان ایستاد، حتی اگر برای این کار لازم باشد از حقوقِ دشمنِ بدکردارِ خود دفاع کرد.

نگارش دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>